top of page

METİO PASS 250

SÜT SIĞIRLARINA ÖZEL BYPASS YAĞ İÇEREN METİYONİN AMİNO ASİT

ÜRÜN ADI

METİO PASS 250

MARKA

SPONT NUTRİ

ÜRÜN KODU

SN-BA055RSIS-250MP

ÜRÜN GRUBU

SÜT SIĞIRLARI

ÜRÜN SINIFI

YEM KATKI MADDESİ

ÜRÜN FORMU

TOZ

AMBALAJ

20 KG KRAFT

MENŞEİ

YERLİ ÜRETİM

ÜRÜN HAKKINDA

BYPASS TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİLMİŞ YÜKSEK ETKİLİ BESİN DESTEK ÜRÜNLERİ

Bypass teknolojisi değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.

Bypasslanmış besinler hayvanların rumen PH’sından etkilenmez bu nedenle maksimum fayda sağlarlar. Doğrudan bağırsaklara geçen yüksek besin değerine sahip içeriklerle hayvanlarınızın sağlığı, üreme ve üretme gücü yükselir. İşletmelerin besleme ve bakım masrafları önemli ölçüde azalır.

METİO PASS içeriğindeki bypasslı yağ asitleri ile enerji, metiyonin amino asit ile de hayvanların günlük metiyonin ihtiyacını karşılar. Dört mideli hayvanlarda amino asit dengesinin sağlanması amacıyla kullanılır.

Serbest aminoasitler rumende hızlı bir şekilde yıkıma uğrarlar. Yüksek verimli, ketozis riski tasıyan, yüksek kondisyonlu ineklerde rasyona ilaveten metionin takviyesi kaçınılmazdır. Metionin, negatif enerji dengesinde olan ineklerde özellikle karaciğerdeki glukoneogenesis de rol oynamaktadır. Metionin ineklerin mısıra dayalı yemlerle beslenmesi durumunda, süt verimi ve süt protein sentezi için çok önemlidir. Süt sığırlarında süt verimini artırmak ve sütün kompozisyonunu değiştirmek için yapılabilecek uygulamalardan birisi de korunmuş aminoasit kullanımıdır. Bu şekilde yine ince bağırsaklarda emilebilecek ve hayvanın kullanımına hazır aminoasit miktarı arttırılmış olacaktır. Korunmuş metiyonin erken laktasyondaki süt ineklerinde etkili olup, süt proteini ve süt yağ içeriğinin artmasıyla birlikte süt verimini de artırmaktadır.

NEDEN TERCİH EDİLMELİ

METİO PASS içeriğindeki bypasslı yağ asitleri ile enerji, metiyonin amino asit ile de hayvanların günlük lizin ihtiyacını karşılar.

GÜNLÜK DÜZENLİ KULLANIMDA

Yem alımını ve verimini artırır.
Süt verimini, süt yağını ve süt proteinini artırır.
Üreme indeksini iyileştirir.
Hastalıklara karşı direncini arttırır.
Karaciğer yağlı sendromunun (ketozis) azalmasını sağlar.
Ruminantlarda besi derecesini arttırmak için başarıyla kullanılır.

TAVSİYELER

METİO PASS bypasslı yağ asitleri ve metiyonin aminoasit içeren tamamlayıcı bir yem katkı maddesidir. Kullanmadan önce mutlaka hayvan besleme uzmanınıza veya veteriner hekiminize danışınız. BYPASS YAĞ İÇEREN PREMİX YEM KATKI MADDESİDİR

YASAL UYARILAR

BU ÜRÜN BİR İLAÇ DEĞİLDİR VE TEDAVİ AMACIYLA KULLANILAMAZ. Bu sayfada bulunan bilgiler ve tavsiyeler bilgilendirme amaçlıdır. Kullanmadan önce mutlaka uzmana danışınız. Ürün etiketinde bulunan tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz. KUZEY NUTRİTİON ürünün hatalı kullanılmasından kaynaklanabilecek olumsuz tüm durumlardan asla sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. 

 

KUZEY NUTRİTİON T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINCA YETKİLENDİRİLMİŞ aTR-0500076 | 20.06.2018 NOLU ONAYA TABİ YEM KATKI ÜRÜNLERİ ÜRETİCİSİDİR

bottom of page