top of page

KETOXİPER

SÜT SIĞIRLARINA ÖZEL KARACİĞER DESTEKLEYİCİ AMİNO ASİT VİTAMİN KOMPLEXİ

ÜRÜN ADI

KETOXİPER

MARKA

SPONT NUTRİ

ÜRÜN KODU

SPS-KTX055SVSIS

ÜRÜN GRUBU

SÜT SIĞIRLARI

ÜRÜN SINIFI

YEM KATKI MADDESİ

ÜRÜN FORMU

SIVI

AMBALAJ

500 ML ŞİŞE

MENŞEİ

YERLİ ÜRETİM

ÜRÜN HAKKINDA

SPONT Nutri KETOXİPER Süt sığırlarına özel hazırlanmış vitamin, mineral ve amino asit kompleksidir. Yüksek verimli süt sığırlarında doğumdan sonra ortaya çıkan sığırlarda enerji ihtiyacını karşılayamadığı durumlarda (örneğin yüksek süt üretimi), negatif enerji dengesi sonucu ortaya çıkan metabolik bir bozukluktur. Ketozisin ortaya çıkmasıyla yem tüketiminde düşüş, süt veriminde azalma, sütün kalitesinde bozulma, rumen hareketlerinin durması, inatçı kabızlık, deri elastikiyetinde azalma, çekik karın, belde kamburluk, sinirsel semptomlar, ilk östrusun görülme süresinin uzaması, gebelik başına düşen tohumlama oranı artması gibi önemli problemler ortaya çıkar. KETOXİPER düzenli kullanımda; ketozisten kaynaklanabilecek bu risklerin azaltılmasına destek olur. Hayvanların iştahini arttırarak yemden faydalanmayı ve süt veriminin yükselmesine destek sağlar. Hayvanların üreme gücünü destekler.

NEDEN TERCİH EDİLMELİ

KETOXİPER düzenli kullanımda; ketozisten kaynaklanabilecek bu risklerin azaltılmasına destek olur. Hayvanların iştahini arttırarak yemden faydalanmayı ve süt veriminin yükselmesine destek sağlar. Hayvanların üreme gücünü destekler.

TAVSİYELER

KETOXİPER tamamlayıcı bir yem katkı maddesidir. Kullanmadan önce mutlaka hayvan besleme uzmanınıza veya veteriner hekiminize danışınız. Etiket ve ambalaj üzerindeki tüm genel ve özel uyarıları okuyunuz. Süt Sığırlarında Doğumdan Sonra İlk 5 Gün Günde 1 Kez 500 ml - Fresh Dönemde İlk 21 Günde Ağızdan Oral Yolla veya Yemin Üzerine 150-250 ml Dökülerek Kullanılabilir.

YASAL UYARILAR

BU ÜRÜN BİR İLAÇ DEĞİLDİR VE TEDAVİ AMACIYLA KULLANILAMAZ. Bu sayfada bulunan bilgiler ve tavsiyeler bilgilendirme amaçlıdır. Kullanmadan önce mutlaka uzmana danışınız. Ürün etiketinde bulunan tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz. KUZEY NUTRİTİON ürünün hatalı kullanılmasından kaynaklanabilecek olumsuz tüm durumlardan asla sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. 

 

KUZEY NUTRİTİON T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINCA YETKİLENDİRİLMİŞ aTR-0500076 | 20.06.2018 NOLU ONAYA TABİ YEM KATKI ÜRÜNLERİ ÜRETİCİSİDİR

bottom of page