top of page
CALSO PASS Süt Sığırları İçin Bypass Yağ Kalsiyum Sabunu Bypass Yağ Fiyatı Yerli Bypass Ya

KORUMALI YÜKSEK ENERJİ

Bypass Yağ Fiyatları | Bypass Yağ Nedir? | Bypass Yağ Fabrikası | Yem Katkı Ürünleri PALANDÖKEN ERZURUM

ERZURUM PALANDÖKEN İlçesinde Bypass Yağ arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye'nin Bypass yağ üreticisi Kuzey Nutrition tarafından üretilmiş Calso PASS Bypass Yağ ile hayvanlarınızın ihtiyacı olan yüksek enerjiyi karşılayabilirsiniz.

ERZURUM PALANDÖKEN Bypass Yağ Fiyatları | Bypass Yağ Fabrikası | Yem Katkı Üreticisi

ÜRÜN ADI

CALSO PASS | BYPASS YAĞI

MARKA

SPONT NUTRİ

ÜRÜN KODU

SNK-BYA055R808

ÜRÜN GRUBU

BESİ VE SÜT HAYVANLARI

ÜRÜN SINIFI

YEM KATKI MADDESİ

ÜRÜN FORMU

TOZ

AMBALAJ

20 KG KRAFT

MENŞEİ

TÜRKİYE - YERLİ ÜRETİM

ÜRÜN HAKKINDA

BYPASS YAĞ – KALSİYUM SABUNU (KORUNMUŞ YAĞ) NEDİR?

Bitkisel veya hayvansal kaynaklı yağ asitlerinden elde edilmiş kalsiyum sabunu formunda rumenden korunmuş bir yağ formudur. Kalsiyum sabunları yağı oluşturan yağ asitlerinin, kalsiyum oksit ile reaksiyona girerek kalsiyum sabunları oluşturması ile elde edilir. Kalsiyum tuzu bypass yağlar, kalsiyum içeriği nedeniyle diğer yağlar ile kıyasla sindirilebilirliği yüksek olduğundan net enerji miktarı çok daha yüksektir.

NEDEN TERCİH EDİLMELİ

Yağlar, insan ve hayvan beslenmesinde önemli yer tutan temel bileşenler olup, birim ağırlıkta en yüksek enerjiyi vermektedir. Yemin enerji düzeyini ve üreme işlevini etkileyen en önemli besinsel faktördür. Yağlar; karbonhidratlardan ve proteinlerden daha fazla enerji içerdiklerinden hayvanların performansları üzerinde önemli rol oynarlar. Yapılan birçok bilimsel araştırma korunmuş yağların (bypass yağların) hayvan beslemedeki önemini ortaya koymaktadır. Yağ asitlerinin kalsiyum tuzlarının ruminant rasyonlarına katılması plazma kolesterol ve progesteron düzeylerinin artmasına yol açmakta, bu da ovulasyon oranı ile embriyo kalitesinin artışına neden olmaktadır (Spicer ve ark. 1993). Korunmuş yağ katkısı içlerinde en uygunu olup, korunmuş yağ rumen asidozisine neden olmamakta, rumendeki selüloz sindirimini olumsuz etkilememektedir (Yilmaz ve ark., 2009). McNamara ve ark. (2003), süt sığırlarında rasyona yağ ilavesinin üreme performansı üzerine etkilerini inceledikleri çalışmalarında korunmuş yağ katkısının fertilite özelliklerini iyileştirdiğini bildirmiştir. Rasyonlara yeterli miktarda yağ ilave edilmediği durumlarda hayvanın enerji ihtiyacını karşılamada sorunlar yaşanabileceği gibi çeşitli üreme fonksiyonlarında da olumsuzluklar görülebilecektir. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için rasyona korunmuş yağ katılmalıdır. Yeni doğum yapmış ve/veya yüksek performans gösteren süt hayvanları, süt üretebilmek için yedikleri yemlerden aldıkları enerjiden çok daha fazlasına ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için vücutlarındaki yağ depolarını kullanırlar. Bunun sonucunda hayvan güçten düşer; iştahı ve süt verimi azalır, hayvan kilo verir, döl verimi düşer, metabolizması bozulur ve ketozis vakaları meydana çıkar. Bypass yağlar düzenli kullanımda hayvanların enerji ihtiyacını karşılayarak; formda kalmasını et, süt ve döl performansının yükselmesine katkı sağlar.

TAVSİYELER

CALSO PASS bypasslı yağ asitleri içeren tamamlayıcı bir yem katkı maddesidir. Kullanmadan önce mutlaka hayvan besleme uzmanınıza veya veteriner hekiminize danışınız.

YASAL UYARILAR

BU ÜRÜN BİR İLAÇ DEĞİLDİR VE TEDAVİ AMACIYLA KULLANILAMAZ. Bu sayfada bulunan bilgiler ve tavsiyeler bilgilendirme amaçlıdır. Kullanmadan önce mutlaka uzmana danışınız. Ürün etiketinde bulunan tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz. KUZEY NUTRİTİON ürünün hatalı kullanılmasından kaynaklanabilecek olumsuz tüm durumlardan asla sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. 

 

KUZEY NUTRİTİON T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINCA YETKİLENDİRİLMİŞ aTR-0500076 | 20.06.2018 NOLU ONAYA TABİ YEM KATKI ÜRÜNLERİ ÜRETİCİSİDİR

By-pass Yağ, Kalsiyum Sabunu, By Pass Yağı, Bypass Yağı, By-Pass Yağı Nedir?, By-Pass Yağ Fiyatları, Bypass Yağ Üreticisi, By-Pass Yağı Fabrikası, Bypass Yağ Nedir?

bottom of page